Flota
Airbus A320 i A321


Nasza flota posiada już 29 samolotów!

21 samolot AIRBUS A320


Airbus A320 jest najlepiej sprzedającym się wąskokadłubowym samolotem, który wyznacza standardy w przemyśle w kwestiach komfortu i oszczędności operacyjnej na krótkich i średnich trasach

Na wysoki poziom zaawansowania technologicznego airbusa A320 składają się między innymi: użycie kompozytów dających duże oszczędności wagowe, niskie koszty utrzymania, oraz cyfrowy układ sterowania lotem „fly-by-wire”. Kabina airbusa A320 jest o 17cm szersza niż u konkurentów, co zwiększa komfort pasażerów.

Airbus A320 Small Planet Airlines zabiera na pokład 180 pasażerów.
 
  • Prędkość - 840 km/h
  • Pułap - 11 800 meters (11 800 metrów. Na tej wysokości dobra widoczność sięga aż 375 km w świetle dziennym. Jeśli samolot wzniósłby się o kolejne 90 km mógłbyś oficjalnie nazwać się astronautą!)
  • Zasięg - do 6000 km podczas jednego lotu

8 samolotów AIRBUS A321


Model A321 jest największym wąskokadłubowym członkiem rodziny samolotów A320. Komfort pasażerów, jego możliwości latania w długie trasy (nawet te transatlantyckie), jak również najniższy koszt przelotu pasażera na milę sprawiają, że A321 jest jednym z atrakcyjniejszych modeli samolotów.

Pasażerowie korzystają z bezkonkurencyjnego wystroju kabiny samolotu A321, który znacznie poprawia komfort lotu. Wyjątkowe technologie firmy Airbus oferują takie korzyści jak najniższe zużycie paliwa oraz najniższą emisję spalin i hałasu wytwarzanego przez statek powietrzny w swojej klasie.

Airbus A321 Small Planet Airlines zabiera na pokład 220 pasażerów.
  • Prędkość - 828 km/h
  • Pułap - 11 800 meters (11 800 metrów. Na tej wysokości dobra widoczność sięga aż 375 km w świetle dziennym. Jeśli samolot wzniósłby się o kolejne 90 km mógłbyś oficjalnie nazwać się astronautą!)
  • Zasięg - do 7400 km podczas jednego lotu
 

Każdy samolot spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa lotu Unii Europejskiej

Każda linia lotnicza działająca na terenie Unii Europejskiej i przewożąca pasażerów musi podporządkować się pod Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zgodnie z rozporządzeniem Komisji (EU) nr 965/2012 dotyczącym usług przewoźnika lotniczego, jak również musi posiadać świadectwo zdatności do lotu, zgodne z częścią M rozporządzenia Komisji (EU) nr 1321/2014, i Small Planet Airlines nie jest tu wyjątkiem. Każdy statek powietrzny jest użytkowany zgodnie z zatwierdzonym programem obsługi technicznej i zaleceniami producenta, a jego zdatność do lotu jest sprawdzana przez certyfikowaną obsługę techniczną spełniającą standardy europejskie (Rozporządzenie Komisji Europejskiej (EU) nr 1321/2014, 145). Procedury firmy i weryfikacja wdrażanych procesów są regulowane zarówno przez rozporządzenie (EU) No. 965/2012 jak i (EU) No. 1321/2014.  


 

2016 Modernizacja floty

Aby ulepszyć jakość lotów wyposażyliśmy nasze samoloty w nowe fotele Recaro, nowoczesne oświetlenie LED oraz bezprzewodową sieć AirFi. Do tej pory jest to największa inwestycja w historii firmy.
Fotele Recaro z cienkiej skóry są atrakcyjne, wygodne, zapewniają wysoki komfort siedzenia, jak również więcej przestrzeni na nogi.
 
Przechylone o 15 stopni siedzenia dostosowują się do kształtu ciała i zapewniają komfortową pozycję do wypoczynku.
Fotki
O 40% lżejsze niż standardowe siedzenia w samolocie powodują zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i polepszają jakość lotu.
 
Projektantom Recaro udało się zmniejszyć wagę foteli i zwiększyć odległość między nimi dzięki ergonomicznym rozwiązaniom technicznym – głównie dzięki użyciu innowacyjnego siatkowego materiału, który zastąpił uprzednio stosowaną gąbkę.
Wraz z modernizacją kabiny wprowadziliśmy także klasę siedzeń Premium, w celu dostosowania się do potrzeb klientów. Usługa Premium obejmuje specjalne udogodnienia na lotnisku, wykwintne dania podczas lotu i dodatkowe miejsce na nogi.
Wierzymy, że każdy lot ze Small Planet Airlines powinien być niezapomnianym przeżyciem, dlatego stworzyliśmy relaksującą i wielobarwną przestrzeń, która ułatwi pasażerom wejść w wakacyjny nastrój już na pokładzie samolotu.
Każdy samolot w naszej flocie jest wyposażony w nowoczesne oświetlenie LED. Tego typu oświetlenie jest bardziej ekologiczne i zmienia kolory I intensywność świecenia podczas różnych faz lotu. Jest również o 33% jaśniejsze i zużywa o 33% mniej energii podczas lotu. Oświetlenie LED nie zawiera materiałów toksycznych i jest w 100% biodegradowalne.
Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i połącz swój smartfon z bezprzewodową siecią AirFi podczas każdego lotu! Zapełniliśmy naszą sieć rozrywką dla każdego, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Każdy lot powinien być relaksujący i komfortowy, dlatego na pokładzie każdego samolotu mamy poduszki i koce dla osób, które potrzebują odpocząć podczas podróży.

Rozrywka dla każdego             

Ze Small Planet Airlines Twoje wakacje zaczynają się już na pokładzie samolotu. Usiądź wygodnie na naszych nowych fotelach Recaro i wejdź w świat bezprzewodowej rozrywki – potrzebny Ci do tego będzie jedynie smartfon lub laptop a czasopisma, gry i śmieszne filmy znajdą się w zasięgu ręki. Jeśli szukasz inspiracji – sięgnij po nasz magazyn pokładowy. Chcesz więcej? Zobacz kilka pomysłów jak uprzyjemnić lot! 
Spraw, żeby Twój lot był pełen rozrywki dzięki naszej bezprzewodowej sieci AirFi – połącz z nią swój smartfon a będziesz miał dostęp do gazet, czasopism, gier i śmiesznych filmików.
Czas spędzony na pokładzie to doskonała okazja do szukania inspiracji. Dlatego z myślą o Tobie co sezon przygotowujemy niebanalny magazyn pokładowy. Odkryj kraj swoich marzeń lub dowiedz się czegoś ciekawego o tematyce podróżniczej. Po locie weź magazyn In-flight ze sobą – niech Ci służy za inspirację!
Szczególną uwagę podczas lotu skupiamy na dzieciach. Podczas gdy ich rodzice się relaksują, my organizujemy im gry i zabawy, rozdajemy zabawki i kolorowanki. Przygotowaliśmy także specjalne menu z wyjątkową ofertą dla dzieci – o szczegóły zapytaj załogę pokładową!

Wynajmij samolot