Witamy
w Small Planet Airlines!

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się linią oferującą loty do Europy, Azji oraz rejonów MENA

Small Planet Airlines rozpoczęły działalność w 2009 roku i od tamtej pory stały się jednymi z prężniej działających linii wśród niezależnych przewoźników turystycznych w Europie.

Co wyróżnia Small Planet Airlines na rynku czarterowych linii lotniczych? W zasadzie, jest to bardzo proste, jakkolwiek kluczowe pytanie, niestety rzadko zadawane na spotkaniach zarządów czy w biurach przewoźników - “Czemu nie?”.

Uważamy, że takiego nastawienia często brakuje w przemyśle lotniczym. Zatem pomyśleliśmy, czemu nie stworzyć czarterowych linii, które by kwestionowały zastałe konwencje biznesu lotniczego. Linii, których rzetelny model biznesu oferuje najniższą cenę za europejską jakość serwisu. Takich, które są godnym partnerem biznesowym gotowym do poświęceń dla klienta.

Small Planet Airlines zrodziły się z zaciekawienia tym, co można ulepszyć w branży czarterowych linii lotniczych, a w swojej działalności kierują się pytaniem “Czemu nie?”. Takie podejście otwiera przed nami świat nieograniczonych możliwości, innowacji i ulepszeń: począwszy od współpracy z klientami bezpośrednimi, a skończywszy na relacjach z pasażerami; od cięcia kosztów, po poszerzanie oferty.

“Czemu?” - to złe pytanie. Prawidłowe pytanie to “Czemu nie?”. Przygotowuje ono branżę linii lotniczych na pozytywną zmianę ze szczyptą rozrywki. Bądź co bądź, na świecie jest już wystarczająco dużo nudnych przewoźników.


We have offices in 4 countries

18
Airbus A320 aircraft
4
Airbus A321 aircraft
13years
Average fleet age
Our fleet Since 2009, we have grown our fleet from 3 to 22 aircraft. Since 2016, we are an Airbus-only carrier.
126mln.
2013
143mln.
2014
182mln.
2015
Revenues When it comes to growth, we are the perfect example. Since 2013 we are profitable – we manage to earn even during the periods of rapid growth due to optimisation of our operations.
1mln.
2013
1.5mln.
2014
1.7mln.
2015
Passengers Every year we carry 20 to 50 percent more passengers. Have you ever seen the growth so fast with a stable passenger satisfaction? You have now.
73%
2012
74%
2014
77%
2015
Punctuality We always have a back-up aircraft ready on a stand-by to mitigate long delays. We have 25% less long delays (over 3 hours) than industry average.
Nasza filozofia
Najlepsza cena za europejską jakość
Podróż nie jest przyjemnością w przypadku, kiedy pasażer dotrze na miejsce z opóźnieniem i nie jest udzielona mu potrzebna pomoc. My możemy poszczycić się ponad 99% skutecznością. Takie fakty i liczby powinny zapewnić każdego pasażera o tym, że nie będzie żadnych problemów w czasie lotu.
Nasza filozofia
Obsługa z pasją
Podróżując z nami, wczasy zaczynają się już od pierwszych minut na pokładzie samolotu. Członkowie naszej załogi  są starannie dobierani oraz przeszli specjalnie przygotowany program szkoleniowy. W ten sposób upewniamy się, że każdy z pasażerów w czasie lotu będzie czuł się komfortowo. Poza tym, nieustannie poszukujemy sposobów aby zaskoczyć naszych pasażerów. Lot z nami zapewnia mnóstwo wrażeń oraz nowych doświadczeń.
Nasza filozofia
Nasz zespół sprawia, że rzeczy się zdarzają
Dla naszych pracowników nie są ważne jedynie wyniki – równie ważne dla nich są środki wykorzystane do ich osiągnięcia. Nic nie jest niemożliwe dla tego zespołu – to ludzie, którzy nawzajem się inspirują, nigdy nie odmawiają pomocy  i nie wahają się o nią poprosić w razie trudności. Są przygotowani na podjęcie dodatkowych kroków aby jak najszybciej rozwiązać problem  i zawsze dotrzymują słowa.